Przejdź do głównej zawartości

Pomoc prawna – kredyty frankowe

Coraz więcej ludzi, którzy zaciągnęły kredyty we frankach wyszukuje profesjonalnej pomocy. Taka pomoc oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które specjalizują się w prowadzeniu spraw przeciwko bankom, które nie udzielały klientom rzetelnych informacji na temat zagrożeń związanych z kredytem we franku szwajcarskim. Należy pamiętać, że pomoc frankowiczom ze strony doświadczonych adwokatów obejmuje zarówno czynności sądowe, jak także przedsądowe.

A przy tym, możemy liczyć na profesjonalne doradztwo prawne, jak również dokładne zweryfikowanie naszej umowy kredytowej, co będzie fundamentem do wprowadzenia kolejnych działań. Kredyty we franku szwajcarskim - gdzie szukać pomocy? Jeżeli mamy podejrzenia, że umowa kredytowa zawarta z bankiem jest nieuczciwa, ponieważ nie zostaliśmy między innymi sumiennie poinformowanie o ryzyku, to w tak zaistniałej okoliczności warto zwrócić się do kancelarii adwokackiej, która podejmie się prowadzenia naszej sprawy przeciwko bankowi. Należy wyraźnie zaznaczyć, że kredyty frankowe na prawdę bardzo często były udzielane bez udzielania podstawowych informacji przez instytucje bankowe. Co za tym idzie, zawierały tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną bazę do unieważnienia takiego kredytu frankowego. Pamiętajmy też o tym, że rozstrzygnięciem jest też odfrankowienie kredytu. Najczęściej sprawy powiązane z kredytami frankowymi kończą się w sądzie, ponieważ instytucje bankowe nie są skłonne do kompromisów. Powinno się pamiętać, że fundamentem do unieważnienia kredytu frankowego jest w głównej mierze brak rzetelnej informacji ze strony banku na temat ryzyka wzrostu kursowego franka szwajcarskiego, jak także zagrożeń z tym związanych, a zatem wyższej raty, jak również wzrostu salda kredytu. Stąd też kredyt frankowy udzielony w ten sposób może być unieważniony przed sądem lub też odfrankowiony.
Warto zobaczyć: kredyty frankowe Legnica.

Popularne posty z tego bloga

Do czego są potrzebne uprawnienia budowlane?

Pracownicy branży budowlanej podnosząc kwalifikacje, mają szansę zdobyć ciekawą i bardzo dobrze płatną pracę. Dlatego bardzo dobrym rozstrzygnięciem jest podejście do egzaminu organizowanego przez Polską Izbę Inżynierów Budownictwa. Egzamin składa się z dwóch etapów, natomiast by móc do niego przystąpić, należy spełniać niezbite warunki.

Montaż ogrzewania podłogowego

Zimą w domach chcemy posiadać przede wszystkim ciepło. Zależy nam na maksymalnym komforcie termicznym i wiemy, że użycie energii cieplnej to istotna sprawa, której nie można bagatelizować. Powinniśmy przede wszystkim dbać o to, ażeby ciepło było rozprowadzane możliwie z dobrym skutkiem i równocześnie, ażeby nie grzać tych stref, gdzie nie potrzebujemy wyższej temperatury.